Empowered's Site

Minihry

V San Andreas je veľa minihier, ktoré nám spríjemňujú pobyt.

 

I) Športové minihry (Anh HAi)

 

1. Gulečník

 

 

Môžete si ho zahrať v každom bare. Väčšinou tam niekoho stretnete, ako hrá. Pokiaľ ho zabijete, tak z neho vypadne tágo. Môžete si s ním zahrať gulečník o peniaze.

 

2. Basketbal

 

 

 

Pokiaľ máte chuť, tak si môžete zahrať basketbal, najbližšie ihrisko je kúsok za Sweetovym domom. Tam si môžete vyskúšať len tak pre radosť, pokiaľ však chcete hrať v týme, tak si nájdite väčšie ihrisko, ktoré je kúsok od CJovho domu nad mostom. Ovládanie je jednoduché.

 

II) Automatové minihry (anh HAi)

 

1. Kde ich nájsť?

 

  

 

Väčšinou v bare, alebo v supermarkete a obchodíku (24-7).

 

 

Samozrejme aj u CJa doma môžeme nájsť videohru.

 

2. Minihry

 

Go Go Space Monkey

 

 

So svojou opičkou ničíte nepriateľské lode, obdoba Xenonu 2.

 

Let´s get ready to Bumble

 

 

S včeličkou zbierate kvietky a musíte to splniť v časovom limite.

 

Duality

 

 

So svojou loďou odstreľujete buď biele, alebo čierne guličky, poprípade ich budete zbierať.

 

They crawled from Uranus

 

 

 

Štandardná arkáda, kde so svojou loďou ničíte vojská z vesmíru.

 

III) Hazardné hry v kasínach (Michal Deus)

 

Ďalšie možnosti, ako si zahrať v tejto hre nejakú minihru je ísť do kasína. Zahráte si tu a
môžete si aj privyrobiť nejaký ten dolár.

 

A) Slot Machine

 

Slot machine je obyčajný automat, do ktorého hodíte dolár a čakáte, než sa objavia tri rovnaké symboly. Nemožno ho nijako korigovať, tak to ani neskúšajte.

 

 

B) Wagger

 

Prostý gulečník, ktorý si môžete zahrať v kasíne Floor alebo v akomkoľvek bare. Ľavým Shiftom a ľavým CTRL korigujete stávku a potvrdíte ju medzerníkom. Teraz hráte. Pomocou myši otáčate pohľad, pričom biele blikajúce bodky vám ukazujú smer odpalu bielej gule. Musíte sa trafiť do diery gúľ vašej farby. Farbu poznáte podľa toho, akou guľou zasadíte vy alebo spoluhráč ako prvý. V ľavom dolnom rohu máte napísané buď striped (polofarebné) alebo solid (jednofarebné).

 

Pravidlá: dostať všetky gule svojej farby do dier, potom čiernu.

nesmiete zasadiť čiernu guľu do diery skôr, než tam pošlete všetky gule vašej farby.

 

 

C) Roulette

 

Ruleta, ktorú pozná snáď každý. Nie každý ale môže poznať význam všetkých symbolov, ktoré sú na hracom stole, preto ich tu popíšem. V rulete si vsadíte podľa svojho gusta na nejaké pole a potom sa točí. Pokiaľ padne váš tip, tak vyhrávate. Môžete však vsadiť na niekoľko polí naraz, ale nemôžete prekročiť limit, ktorý môžete maximálne vsadiť.

 

 

 

1. hodnoty

čísla, ktoré sú na rulete. Pokiaľ na nejaké vsadíte, tak vám musia padnúť. Môžete tiež samozrejme zasadiť žltý kruh medzi dve poprípade štyri hodnoty, pričom vám aspoň jedna musí padnúť. Nula je vskutku výnimočná, ale za jej úspešné padnutie obdržíte päť krát vyššiu výhru, než ktorú ste vsadili.

 

2. red X black

red (červená) a black (čierna). Ak vsadíte na jednu z nich, tak hodnota, ktorá padne, musí mať rovnakú farbu ako pole, na ktoré ste vsadili.

 

3. tretiny

tieto tri polia vám rozdeľujú číselné hodnoty do troch tretín. Pokiaľ vsadíte na prvú dvanástku
(1st 12), musí vám padnúť nejaké z čísel 1 až 12. V druhej dvanástke 13 - 24 a v tretej 25 - 36.

 

4. polovice

Obdoba tretín, len v 1 to 18 vsádzate na čísla od 1 do 18 a v tej druhej na čísla od 19 do 36.

 

5. stĺpce

Hracie pole je rozdelené na tri stĺpce. Ten sa vždy vzťahuje na čísla nad ním.

 

6. even X odd

even (párna), odd (nepárna) - musí padnúť číslo párne nebo liché

 

4) Black Jack

Black Jack je naprosto stupídna hra. Pokiaľ poznáte Oko, tak toto je úplne to isté. Musíte nahrať 21 bodov.

Karty majú hodnotu podľa svojich čísel (päťka 5 bodov, sedmička 7,...).
Eso sa počíta za 1 alebo 10
Chlapec (J), kráľ (K), kráľovná (Q) sa počítajú taktiež za desať.

Nesmiete prekročiť 21 bodov, inak ste prehrali. Na obrazovke vľavo dole vidíte vaše body.
Dole svoje karty. Ľavým tlačítkom myši kartu pridáte do maximálneho počtu piatich kariet. Horné pole je bankára, kde vám jeho prvá karta zostane skrytá. Stlačením ľavého Shift zdvojnásobíte vsádzku v hre a medzerníkom si prajete odhaliť súperovi karty a ste spokojný s vašimi bodmi.

 

 

 

5) Wheel of Fortune

 

Nič viac než koleso šťastia. Na stole vidíte hodnoty, na ktoré môžete vsadiť. Opäť môžete vsadiť na viac čísel. Medzerníkom spustíte kolo a dúfate, že padne vaše číslo.

 

 

6) Video Poker

 

 

Asi najzložitejšia hra, ale ja vám s ňou pomôžem a uvidíte, že si ju obľúbite. Je to malý automat, v ktorom sa vám zobrazí hra. Postup je očíslovaný a sú pridané aj vysvetlivky a doporučené tipy.

 

 

1. Začiatok 

 

Najskôr si pomocou medzerníku určíme vsádzku, tu vidíme vpravo pod položkou Wager (1.1). Na obrazovke tiež vidíme vašu hotovosť (1.2) a počet vhodených mincí (1.3). Po určení vsádzky stlačíme šípku vpravo a označí sa nám dole tlačítko Deal (2).

 

2. Deal

Stlačením medzerníku na Deal sme spustili hru. Otočí sa nám päť kariet. Máme dve kolá na to, aby sme vyhrali nejaké peniaze. Šípkami a potvrdením medzerníku si vyberieme karty, ktoré chcete zachovať do ďalšieho kola - tlačítko Hold (3)

 

3. Hold

Držanie kariet do následujúceho kola. Tlačítko nad kartou, ktorú chceme nechať očervenie.

 

4. Význam hlášok

 

Tak a je tu celý systém, podľa ktorého hráte.

Tu je význam všetkých slov, začneme oddola, pretože tam sú najmenšie výhry.

 

Jacks or better - musíte mať aspoň jeden pár chlapcov (J), kráľovien (Q), kráľov (K) alebo es.

Two Pairs - musíte mať dva páry kariet s rovnakou hodnotou, napr.: dve päťky a dve šestky alebo dve esá a dve dvojky, atď.

Three of a kind - musíte mať tri karty rovnakej hodnoty (tri sedmičky, tri deviatky,..)

Straight - musíte zložiť postupku z kariet, pričom nemusia mať rovnakú farbu (farby sú štyri podľa symbolov, nie len čierna a červená), len hodnotu. Všetky karty musia do postupky zapadať a môžu byť prehodené.

 

Pre neznalých postupka je: eso, dvojka, trojka, štvorka, päťka, šestka, sedmička, osmička, deviatka, desiatka, chlapec (J), kráľovná (Q), kráľ (K), eso

Flush - musíte mať štyri karty akejkoľvek hodnoty ale rovnakej farby (symbolu) - farby sú štyri (nie dve - čierna a červená).

Full House - musíte mať tri karty rovnakej hodnoty a dve rovnakej hodnoty, ktorá nie je taká, ako pri trojici (napr. tri dvojky a dve desiatky alebo tri esá a dve päťky,...)

Four of a Kind - nutné mať štyri karty rovnakej hodnoty (štyri päťky, štyri šestky,...)

Straight Flush - viď. Straight, len tentokrát musíte mať aj rovnaké symboly kariet.

Royal Flush - viď. Straight, len postupka musí byť započatá alebo ukončená esom, takže prichádzajú v úvahu len dve rady, a to buď - eso, dvojka, trojka, štvorka, päťka; alebo desiatka, chlapec (J), kráľovná (Q), kráľ (K), eso.

 

Tipy: je vhodné si schovávať eso a kráľa, poprípade kráľovnú a chlapca. Ostatné karty odhadzujte, pokiaľ nemáte dva páry, alebo niečo, čo sa vám podľa pravidiel viacej hodí. Nemá význam si schovávať jeden pár nízkych kariet. Zbytok už je len na vás.

 

 

IV) Minihry so šípkami

 

1) Lowride Challenge

 

Každý víkend sa na nádraží v Los Santos pri El Corone koná Lowrider Meeting. Stačí sa prihlásiť u chlapíka v červenom kruhu a mať lowrider auto. Potom už len skáčete podľa hudby presne ako v misii Caesar Vialpando.

 

 

2) Disco

 

Rovnaká misia na šípky, len tanečná. Opäť musíte chytiť ten správny rytmus.

 

 

V) Dostihy

 

Peniaze si môžete zarobiť tiež pomocou dostihov. Stačí zájsť do stávkovej kancelárie (viď. mapa) a pri automate si vsadiť na nejakého koňa.Stačí ho proste vybrať a zvoliť stávku. Potom už len čakáte, či vyhrá.

Prvá je v Los Santos pod mostom a druhá v Montgomery.