Empowered's Site

Gangy

V hre Grand Theft Auto: San Andreas nájdete tak isto ako v predchádzajúcej sérii veľmi veľa gangov, ktoré medzi sebou bojujú a snažia sa tak získať ďalšie územia. Nezľaknú sa ani policajtov a iných nástrah, ktoré na ne číhajú, či už zvonku, alebo z vlastných radov...

Obsah:
A) Popis gangov
B) Naberanie nových členov gangu
C) Vojny gangov


A) Popis gangov

Tu je prehľad gangov, ktoré môžete v hre zbadať. Niektorí sú mierumilovní a sú vašimi priateľmi, ale niektorí by vás najradšej videli späť za mrežami alebo vykrvácaneho na ulici. Drastické? Vitajte v San Andreas.


1. Grove Street Families

Náš hlavný hrdina Carl Johnson "CJ" sa vracia po piatich rokoch v Liberty City domov a nachádza starý dobrý gang, ktorý založili spoločne so svojim bratom Sweetom. Nenásilnou a skôr diplomatickou cestou sa snaží získať rešpekt a priazeň v okolí. Bohužiaľ v poslednej dobe majú problémy s drogami, políciou a v neposlednej rade sa bijú medzi sebou. Najväčším nepriateľom je gang Ballas, ktorý kontroluje väčšinu Los Santos. Medzi potenciálnych vodcov sa dajú tiež zaradiť CJovi priatelia Ryder a Big Smoke. Už stratili väčšinu územia a taktiež sféru vplyvu. Je len na vás, aby ste navrátili týmto chlapcom ich slávu a stali sa opäť najmocnejším gangom v Los Santos.




Umiestnenie: Juhovýchod Los Santos
Centrum: Grove Street



Autá

 

Greenwood

 


Savanna

 


Woodoo



Oblečenie: čo najviac zelenej farby (tričko, tielko, sveter, topánky, nohavice, šatka, šiltovka)
Boss: Sweet Johnson eventuálne Big Smoke, Ryder či CJ
Zbrane: Pištole 9mm, TEC-9

2. The Ballas

The Ballas sú najväčšími nepriateľmi Grove Street gangu a tým pádom i vás. Majú silné zázemie a ich čierne obchody s drogami a branie špinavých peňazí im umožňujú nákup zbraní a podplácanie už takto skorumpovanú políciu. Vyhnali Grove Street gang z väčšiny jeho územia a chcú sa dostať ešte viac do ich centra. Ich počet neúnosne rastie a postupom hry zistíte, že aj niektorí z Grove Street gangu sa k nim pridajú.





Umiestnenie: Východ, severozápad a juhozápad Los Santos
Centrum: Glen park



Autá

 

Majestic

 


Tahoma



Oblečenie: fialové košele, fialové šatky, fialové šortky, biele tričká a béžové nohavice
Boss: Baal (zabijete ho na cintoríne - misia Los Sepulcros)
Zbrane: Pištole 9 mm, UZI

3. Los Santos Vagos

Tento hispánsky pouličný gang okupuje hlavne východnú časť Los Santos. Sú neúprosní, neúplatní a až posadnutí hájiť svoje územie proti ostatným. Neberú si žiadne servítky, dokonca ani s políciou to nemyslia nijako dobre. Obchod s drogami je tu na dennom poriadku, uzatvárajú obchody s kdekým. Ničmenej sú nesmierne agresívni a ich úhlavným nepriateľom sú Variors Los Aztecas a San Fiero Rifa.



Umiestnenie: východ a severovýchod Los Santos
Centrum: East Beach

 

 



Autá

Hermes

 


Tornado


Oblečenie: biele tielka, čierne nohavice, modré šortky, žlté čelenky a tetovanie od hlavy až po päty
Zbrane: Pištole 9 mm, UZI

4. Variors Los Aztecas

Gang pochádzajúci zo strednej Ameriky (Mexiko) si vydobyl svoje územie aj v Los Santos. Ich teritórium nesmie nikto navštíviť, inak nasleduje paľba. Sú absolútne proti drogám, ale zarábajú si nelegálnym predajom zbraní, ktoré potom neváhajú na uliciach vyskúšať. V Los Santos vlastnia len minimum územia a to hlavne v južnom teritóriu. V jednej misii im budete pomáhať dobyť späť svoje územie. Nenávidia Los Vagos a San Fiero Rifa.


Umiestnenie: Juh a juhovýchod Los Santos
Centrum: El corona



Autá

Glendale


 

Broadway

 



Oblečenie: biele alebo pruhované tričká, čierna vesta, šedo-béžové šortky, šedé alebo čierne nohavice, tyrkysovo modré čelenky a opäť veľmi veľa tetovaní
Boss: Cesar Vialpando
Zbrane: Pištole 9 mm, UZI

5. San Fiero Rifa

Ďalší zo stredoamerických gangov, ktorý sa nejako dostal do San Andreas. Týchto chlapcov môžete stretnúť na juhovýchode a v strednej časti San Fierra. Sú pomerne kľudný a snažia sa riešiť konflikty nenásilne, aj keď zobrali Da Nang boys už takmer celé doky! Naviac ešte neznášajú Los Vagos a Variors Los Aztecas, preto sa rozhodli byť v San Fierru, kde majú od všedných šarvátok kľud. Všetky peniaze z kokaínového obchodu a všetky dodávky v San Andreas idú práve cez nich.



 


Umiestnenie: juhovýchod a stred San Fierra
Centrum: Garcia



Autá

 

Blade



Stallion



Oblečenie: biele a modré tričká ,biele tielká, čierna vesta, čierne nohavice a kravaty, biely klobúk alebo tyrkysová čelenka a slnečné okuliare
Zbrane: Pištole 9 mm

6. Da Nang boys


Ďalší cudzinecký gang, tentokrát však z Vietnamu. Potulujú sa okolo východného pobrežia San Fierra, kde si strážia dôležitú obchodnú žilu, ktorou je námorná doprava. Sú pomerne nenásilní, preto nie je prekvapujúce, pokiaľ uvidíte iného gangstra, ako ide okolo nich bez povšimnutia. Ich počet je nízky, ale aj tak si udržujú rešpekt, pretože ochrana a vydieranie je hlavným prínosom peňazí. Priam nenávidia Triády.



 

Umiestnenie: východ San Fierra
Centrum: Easter Basin (prístavisko)

 




Autá

 

Manana

 




Oblečenie: biele a čierne tričká, modré džínsy, béžové kapsáče, čiernu šatku a farebne potetované ruky
Zbrane: Pištole 9 mm, UZI

7. Mountain Cloud Boys - Triads

Čínsky gang založený orientálnym gentlemanom Wu Zi Muom, aby ochraňovali čínsku štvrť v San Fierru. Čínska mafia poháňa všetky obchody v San Andreas a kontroluje väčšinu ziskových organizácií. Sú naprosto loajálny voči svojmu pánovi a schopní pre neho urobiť čokoľvek. Patrí k najbohatšiemu gangu, čo je konieckoncov vidieť i v oblečení, autách a  zbraniach. Krytie im poskytuje nejedno kasíno. Poslednou dobou sa im do obchodu miešajú vietnamskí Da Nang boys a začína sa schyľovať k ďalšej vojne gangov.

 



Umiestnenie: stred San Fierra
Centrum: China town




Autá

 

Stratum




Elegy




Oblečenie: čierne alebo tmavo šedé sako, čierne nohavice, čierna kravata, okuliare
Boss: Woozzie (Wu Zi Mu)
Zbrane: Pištole 9mm, Micro SMG, UZI, AK-47

B) Naberanie nových členov gangu

Vziať si k sebe člena gangu patrí bezpochyby k ďalším lákadlám hry a pritom je to tak ľahké. Prvou podmienkou je, že musíte mať splnenú misiu Los Sepulcros pre Sweeta. Potom už stačí len pravým tlačítkom myši namieriť na člena gangu Grove Street Famillies a stlačiť klávesu [G] (nad hlavou sa mu musí zobraziť zelený trojuholníček)


V ľavom hornom rohu obrazovky sa vám objaví ukazovateľ so silou gangu. Biely pruh znamená, akú silu mal gang doposiaľ (museli ste mať najatých nejakých ľudí) a zelená, o koľko jeho sila vzrástla s novo najatým členom. Naopak červený pruh znamená, že ste o člena gangu prišli. Najímanie je úplne zdarma.

Zo začiatku môžete mať u seba iba dvoch ľudí, ale tým, že si získate rešpekt (vďaka misiám alebo vojnám gangov) možno dosiahnuť počtu až ôsmich mužov s pištoľou. Pokiaľ samozrejme niekto vlastní uzi, možno mať len gangstrov sedem, atď. Takto najatí chlapci vás chránia aj pred políciou.



Ľahké že?

C) Vojny gangov

Najímanie ľudí iste patrí ku krásnym chvíľam hry, ale hlavné lákadlo sú dlho ospevované vojny gangov alebo Gang wars. Dobývate jednotlivé územia Los Santos, ale tiež ich bránite pred vpádmi nepriateľa. Do týchto pouličných prestrelok sa nepletie ani polícia, pretože krvi a mŕtvych je tu naozaj požehnane. Nieže by poriadkové sily nemali dostatok prostriedkov k ich eliminácii, ale nikto nechce prísť o život. Bohužiaľ vojny možno poriadať iba v Los Santos a len s gangmi Los Vagos a The Ballas, ale aj tak si užijete veľa zábavy.

Nie je nevyhnutne nutné mať u sebe nejakých chlapcov z gangu, ale ich krytie nie je zrovna dvakrát zlé, preto keď ide o obranu alebo útok, tak ich nezabudnite mať po ruke.

Obrana vášho územia je ľahšia záležitosť, pretože vám na mape začne blikať panáčik a napadnuté územie. Najlepšie je nabrať pár chlapcov a vydať sa týmto smerom. Nikde sa veľmi nezdržujte, pretože môžete o územie prísť. Nepriateľský gang príde v troch autách a vy musíte zabiť všetkých jeho členov. Sú väčšinou vyzbrojení pištoľami, samopalmi a brokovnicami.

Expanzia na nepriateľské územie je o niečo zložitejšia. Musíte sa dostať do oblasti ovládanej cudzím gangom (vyznačená na mape fialovou - Ballas gang, alebo žltou farbou - Los Vagos) a postrieľať tam najmenej troch členov. Výhodné je použiť auto s vašimi chlapcami, ste aspoň chvíľu krytý.



Napadnuté územie začne blikať červenou farbou a prichádza útok. Ten obsahuje tri vlny, v ktorých sa na vás rútia nepriatelia a vašou úlohou nie je nič ľahšieho, ako prežiť. Každou ďalšou vlnou rastie počet nepriateľov a tiež počet nepriateľov v aute, ktoré im ide na pomoc, a z ktorého po vás taktiež strieľajú.

Prvú vlnu zahajujú ľahko vyzbrojení chlapci, väčšinou s holými rukami alebo pištoľami a uzinami. Stačí sa schovať za auto a strieľať. Dá sa to aj z kľaku.




V druhej vlne sa na vás vyrúti auto s troma mužmi a gangstri s uzinami a samopalmi. Tu už musíte byť o niečo pozornejší a obzerať sa, či vám niekto nevbehol za zadok, pretože takýto samopal nie je zrovna príjemný, pokiaľ to z neho niekto šije do vás.



Už v tejto vlne začnú vaši chlapci padať k zemi ako hrušky a preto nie je od veci nájsť nejaké krytie alebo aspoň si kľaknúť a presne strieľať.



Posledná vlna útoku so sebou nesie to najhoršie. Štyria chlapci s uzinami v aute a nepriateľ vybavený samopalmi a kalašnikovmi (AK 47), ktorý nepozná zľutovanie. Stačí malá nepozornosť a ste mŕtvy (teda - objavíte sa u najbližšej nemocnice bezo zbrane). Tá kôpka vašich chlapcov, ktorá vám zostala vo väčšine prípadov padá k zemi, pretože ich pištole a uziny proste na takéto zbrane nestačia.



Aj vás určite trafí nejaká guľka, ale územie je vaše. Ďalší kúsok na mape sa sfarbil do zelena a Grove Street Famillies sú opäť o niečo silnejší a bližšie stať sa najväčším a najsilnejším gangom Los Santos. Po väčšine prestrelok to vyzerá nejak takto.



Tak sa ani nedivím, že je hra povolená od 18-tich rokov, ale čo si budeme nahovárať, hrať skvelú sériu GTA chce proste každý. Kde inde sa dá totiž nájsť toľko voľnosti a slobody.

Nakoniec ešte mapa Los Santos a územie ovládané rôznymi gangmi:


Los Santos (fialovo - The Ballas, žlto - Los Vagos, zeleno - Grove Street Families, modro - Variors Los Aztecas) :



A nesmie chýbať ani ta zo San Fierra (čierno - Triads, modro - San Fierro Rifa, hnedo - Da Nang Boys) :



V Las Venturas žiadne gangy nie sú.